T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

YANGINDAN ZARAR GÖREN ÜRETİCİLERE DESTEK DEVAM EDİYOR

Yayın Tarihi : 22.09.2023

​Çanakkale Merkez ilçede 16-17 Temmuz ve 22-23 Ağustos 2023 tarihlerinde meydana gelen iki ayrı orman yangınında zarar gören üreticilere destek devam ediliyor.

Çanakkale Valiliği Başkanlığında, Çanakkale İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinin koordinasyonunda düzenlenen çalışmalar sonucunda, Biga İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü önderliğinde Bigalı yardımsever üreticiler tarafından orman yangınlarından zarar gören üreticilere ulaştırılmak üzere bağışlanan 63 küçükbaş hayvan, İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, Müdür Yardımcısı Latif Candan, Biga İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fevzi Atmaca, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü H. İbrahim Büyükgaga tarafından yangından zarar Kemalköy ve Ulupınar köylerindeki üreticilere teslim edildi. Biga İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fevzi Atmaca; yangın bölgesindeki üreticilere Biga'lı üreticilerin selamlarını geçmiş olsun dileklerini iletti.

Hayvanları bağışlayan ve bedelsiz bir şekilde nakliyelerini sağlayan Bigalı üreticilerimize, hayvanların toplanmasını organize eden personelimize ve tüm emeği geçen herkese teşekkür ederiz.