T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

ÇANAKKALE AYVACIK JEOTERMAL KAYNAKLI TARIMA DAYALI İHTİSAS SERA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ YER SEÇİM KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI

Yayın Tarihi : 23.10.2022

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi Tuzla-Gülpınar bölgesinde hayata geçirilecek olan Jeotermal Kaynakla Isıtmalı Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesi Yer Seçim Komisyonu toplantısı Vali İlhami AKTAŞ, başkanlığında yapıldı.

Çanakkale Hilton Otelde düzenlenen toplantıya; Ayvacık Kaymakamı İlker EKER, Tarım ve Orman Bakanlığı Organize Tarım ve Hayvancılık Bölgeleri Daire Başkanı Deniz ORUÇ, , İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Celil SEZGİN, Orman Bölge Müdürü Enver DEMİRCİ, İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem KARADAĞ, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Bekir ÇELEN, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan BAŞTÜRK, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ferhat GÜVEL, 252. Şube Müdürü Murat Lütfü GÜLDOĞAN, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat YILMAZ, Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürü Ozan HACIALİOĞLU, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk SEMİZOĞLU, Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya ÜZEN, İlgili Kurum Müdürleri, Tarım ve Orman Bakanlığı temsilcileri, İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün ilgili şube müdürleri ve teknik personeli katıldı.

Toplantı Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem KARADAĞ'ın Çanakkale Ayvacık Jeotermal Kaynaklı Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesi projesinin tanıtımı, yeri ve yapılan çalışmaların yer aldığı sunumu ile başladı.

Toplantıda Çanakkale Valisi İlhami AKTAŞ tarafından projenin Çanakkale, Bölgemiz ve Ülkemiz için öneminin belirtildiği bir konuşma yapıldı. Yaptığı konuşmada Vali İlhami AKTAŞ, Çanakkale, bölge ve ülke ekonomisine çok önemli katkı sağlayacak olan Jeotermal Enerji ile Isıtmalı Sera OSB 'nin en yararlı bir şekilde faaliyete geçmesi için gerekli tüm çalışmaların yapılacağını ve ilgili kurumlar ile diyalog halinde olmaya devam edeceklerini vurgulayarak, katılımcılara teşekkür etti.

Tarım ve Orman Bakanlığı Organize Tarım ve Hayvancılık Bölgeleri Daire Başkanı Deniz ORUÇ tarafından yönetilen toplantıda; Çanakkale Ayvacık Jeotermal Kaynaklı Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesi kurulacak yerler hakkında kurumların görüşleri, önerileri ve değerlendirmeleri alındı.

Toplantı kurumların görüşlerinin toplantı tutanağına dönüştürülerek tüm kurumlar tarafından imzalanmasının ardından sona erdi.