13.11.2018 / Gösterim Sayısı : 122

İL MÜDÜRÜ ERDEM KARADAĞ:"İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ YASADIŞI VE KAÇAK AVCILIKLA MÜCADELE AMACI İLE DENETİMLERİNİ ETKİN VE SÜREKLİ BİR ŞEKİLDE YÜRÜTMEYE DEVAM EDECEKTİR"

#2018 Yasadışı ve Kaçak Avcılık

AVCILIĞI YASAK OLAN, BUNA RAĞMEN KAÇAK OLARAK AVLANAN SU ÜRÜNLERİNE EL KONULDU…

Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şubesi Kontrol ve Denetleme ekipleri ve Eceabat İlçe Jandarma Karakol Komutanlığının, Kilitbahir feribot iskelesinde birlikte yaptığı ortak kontrollerde Çanakkale, Eceabat ilçesinde kaçak olarak avlanan kişilere ve 4 araca 10 bin 560  ₺'lik bir idari para cezası kesildi.    

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem KARADAĞ; "Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube müdürlüğünde görevli arkadaşlarımız tarafından, jandarma ile birlikte yol denetimleri esnasında 4 araçta kaçak yollarla avlanan ve nakli yapılan 1 ton Deniz Patlıcanı, 10 ton Kara Midye ve boy yasağına uymayan 1 ton Aynalı Sazana el konmuştur.

Deniz patlıcanlarının o an canlı olanları denize dökülmüş olup, dondurulmuş olanları imha edilmiştir. Aynalı Sazanlar Milli Emlak Müdürlüğü'ne devredilmiş olup, açık arttırmayla satılarak devlete gelir kaydedilecektir".

İl müdürlüğümüz, yetkili diğer birimlerle işbirliği içinde yasadışı ve kaçak avcılıkla mücadele amacı ile denetimlerini etkin ve sürekli bir şekilde yürütmeye devam edecektir.

''